Вконтакте

вконтакті

вконтакті

В Контакте — соціальна мережа, російський аналог сервісу Facebook, за даними Alexa Internet третій за відвідуваністю сайт Росії, другий на Україні і в Білорусії, четвертий в Казахстані, 38-й у світі. Сайт спочатку позиціонував себе як соціальної мережі студентів і випускників елітних російських вищих навчальних закладів, пізніше — як універсальний спосіб зв’язку для всіх соціальних груп і віків. У січні 2009 року «В Контакте» вперше обігнав за відвідуваністю в Росії свого головного конкурента — «Одноклассники». А вже в квітні на сайт «В Контакте» зайшло 14,3 мільйона унікальних російських користувачів, тоді як на «Однокласники» — 7,8 мільйона, що майже в 2 рази менше. 2 лютого 2010 в соціальній мережі був зареєстрований шістидесятимільйонне користувач.
За станом на 27 серпня 2010 кількість облікових записів перевищує 86 мільйонів.
Реєструючись на сайті соціальної мережі ТОВ «В Контакте» користувач погоджується з Правилами сайту
Історія
2006 рік

З початку літа 2006 року функціонувала альфа-версія проекту. З вересня почалася стадія бета-тестування. Однак умовної датою заснування ресурсу можна вважати 1 жовтня, коли на ТОВ «В Контакте» було зареєстровано доменне ім’я vkontakte.ru. 22 листопада на форумі студентів СПбДУ — spbgu.ru, власником якого теж був Павло Дуров, було оголошено про запуск «закритого додатки до … форуму». Проект на той момент був закритим: реєстрація як і раніше була доступна для всіх без винятку студентів за запрошеннями і при обов’язковому зазначенні справжніх імені та прізвища.
Наприкінці листопада була відкрита вільна реєстрація, яка забрала модернізації серверної частини. Одночасно з цим була запущена рекламна кампанія із залучення нових користувачів. Найбільш активним промоутерам вручалися призи — продукція Apple: iPod video, iPod nano, iPod shuffle.
2007 рік
Швидке зростання популярності ресурсу визначив високий інтерес до нього з боку інвесторів. Повідомлялося, що тільки в січні 2007 року три інвестора хотіли викупити проект. Ці пропозиції відкидалися, як і варіанти розмістити рекламу, яка була відсутня на сайті з моменту його заснування.
У середині лютого сайт, пославшись на дані alexa.com, назвав себе другий за популярністю соціальною мережею Росії. Тоді ж було оголошено факт масованої DDoS-атаки, проведеної з-за меж РФ. Протягом декількох днів сайт вантажився нестабільно, але до 23 лютого вдалося налагодити надійну систему відображення атак. До того часу сервери і команда були розподілені між Санкт-Петербургом та Москвою.
26 лютого було оголошено про реєстрацію стотисячного користувача. До початку квітня, як повідомив Павло Дуров, число користувачів подвоїлося, а сам сайт, за даними alexa.com, увійшов до двадцятки найбільш популярних сайтів Росії і став самої відвідуваною соціальною мережею Росії, обігнавши проект Одноклассники.ru.
Наприкінці квітня була впроваджена нова система рейтингу, яка повинна була, за задумом творців, мотивувати користувачів соціальної мережі залучати нових учасників. Так, найбільш активні відображалися при пошуку першими.
9 травня було оголошено, що «В Контакте» увійшов до десятки найбільш відвідуваних сайтів Росії, а число зареєстрованих користувачів перевищила 400 тисяч чоловік.
Наприкінці травня сайт став популярнішим більшості зарубіжних соціальних мереж зі схожою платформою: обігнав китайський Xiaonei (англ.) і порівнявся з німецьким StudiVZ (англ.). Загальне число переглянуто за місяць сторінок досягало мільярда.
На початку червня проект увійшов до п’ятірки найбільш відвідуваних сайтів Росії, поступаючись лише пошуковим системам. Також стверджувалося, що серед настільки ж великих сайтів Рунета Контакт поступається в швидкості тільки Google.
19 червня був анонсований тестовий запуск відеохостингу, а з 7 липня можливість завантажувати своє відео стала доступна всім користувачам.
До 17 липня число зареєстрованих учасників перевищила мільйон, що зробило «В Контакте» самої «відвідуваною і самої швидкозростаючої соціальною мережею російського інтернету».
У вересні був офіційно представлений тулбар для основних браузерів. Тоді ж, згідно з внутрішньої статистики, кількість людей, що одночасно знаходяться на сайті, досягало позначки в 110 тисяч, а сам сайт увійшов до трійки найбільш відвідуваних сайтів Рунета, поступаючись тільки Mail.ru і Яндексу.
У листопаді було оголошено про можливість додавати аудіозаписи. Тоді ж запрацювала служба «Професійних контактів», спеціальний підрозділ з пошуку високооплачуваних співробітників для фінансових, юридичних та ІТ-компаній.
27 листопада сайт посів друге місце в народному голосуванні премії Рунета, поступившись розважальному веб-сайту bash.org.ru.
Наприкінці грудня була запущена полегшена версія сайту для мобільних пристроїв.
За підсумками року серед всіх сайтів Росії «В Контакте» лідирував за кількістю переглядаються сторінок (до 330 млн щодня), обсягом генерується трафіку. За популярністю займав 2-е місце в Рунеті, а також лідируючі позиції в СНД (4-е місце в Казахстані, 7-е в Білорусії, 10-е — на Україні).
2008 рік

На початку 2008 року з’явилася офіційна інформація про службу «Професійних контактів», яка заробила кількома місяцями раніше.
У лютому були запущені сервіси думок і пропозицій, введена перероблена система рейтингу з валідація голосів через SMS, а інтерфейс сайту став доступний українською мовою. У той же час, за даними alexa.com, «В Контакте» став найпопулярнішим інтернет-ресурсом в Росії, а в українському сегменті інтернету сайт поступався лише Google та Mail.ru.
У березні було заявлено про роботу над інтернаціоналізацією ресурсу, запуск WAP-версії сайту та нового сервісу пошуку по відео — ВКадре.ру, акумулював на момент відкриття більш 20 млн відеороликів.
1 квітня, в День сміху, з’явився «ностальгійний» інтерфейс «ВСоюзе»: поруч з новою назвою з’явився серп і молот, а лексика була взята з часів СРСР.
На початку квітня було оголошено, що мережею користуються більше 10 млн осіб, переглядаючи щодня по 600 млн сторінок. Тоді ж були запущені сервіси «питання», а також «додатки», що дозволили додавати на сайт інтерактивні flash-програми. Трохи пізніше з’явилися розширені налаштування приватності.
16 травня компанія Dr.Web повідомила про вірусної епідемії серед користувачів мережі «В Контакте», викликаної хробаком Win32.HLLW.AntiDurov. До наступного дня поширення шкідливого скрипта вдалося зупинити, а політика безпеки була посилена. Проте на той момент більше 30 тисяч людей встигли заразити свій комп’ютер.
4 червня була виявлена серйозна XSS-уразливість. Її усунули протягом двох днів, але за оцінками експертів за цей час було зламано кілька тисяч [Джерело? 290 днів] акаунтів.
З червня по кінець жовтня проводився конкурс серед розробників додатків на основі API «В Контакте» з врученням переможцям, що визначаються кожні два тижні, телефону Apple iPhone.
15 липня сайт уклав контракт з компанією Медіа Плюс, яка займається розповсюдженням банерної реклами на сайті.
Висока популярність соціальної мережі привела до того, що в середині вересня компанія Яндекс додала можливість отримувати повідомлення з «В Контакте» через свій месенджер «Я. Онлайн».
15 жовтня Лабораторія Касперського повідомила про виявлення модифікації мобільного трояна Trojan-SMS.J2ME.Konov.b ворующего акаунти від соціальної мережі за допомогою фішинг-технологій.
Наприкінці жовтня було оголошено про запуск проекту «User API В Контакте», в рамках якого стало можливо створювати свої власні соціальні мережі в країнах не СНД
5 листопада оголошено про 20-мільйонному учасника проекту, введення вікі-розмітки в новинах груп, відкритті розділу «оголошення».
До початку грудня, за даними незалежної статистики LiveInternet, сервіс відвідувало більше число користувачів, ніж соцмережі «Одноклассники».
2009 рік
У січні на сайт «В Контакте» зайшло 13090000 унікальних російських користувачів, тоді як на «Однокласники» — на 11 тисяч менше.
У квітні на сайт «В Контакте» зайшло 14300000 унікальних користувачів, а на «Однокласники» — 7,8 мільйонів, що майже в 2 рази менше.
У травні на сайті було зареєстровано близько 35 мільйонів користувачів.
30 липня в одному з блогів була опублікована запис з посиланням, за якою протягом деякого часу був доступний текстовий файл з даними для входу в облікові записи користувачів «В Контакте». Файл містив близько 135 тисяч записів, проте зустрічалися і повтори. Через кілька годин про це написав Олексій Стародимов в «Компьюлента», уточнивши, що паролі зібрані за допомогою троянської програми для операційної системи Windows, яка модифікувала файл C: \ WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \ hosts. Протягом декількох днів додаткову інформацію про цю подію опублікували ще кілька сайтів.
5 вересня В Контакте купив домен vk.com і почав розширення на Захід. Сума угоди не розголошувалася.
За твердженнями адміністрації проекту, на початок вересня 2009 року в соціальній мережі зареєстровано більше 42 мільйонів користувачів.
6 жовтня були представлені більше 20 мовних версій сайту, що призвело до можливості конкуренції із західними соціальними мережами.
У грудні на сайті було зареєстровано більше 50 мільйонів користувачів.
З 2012 року компанія планує розширити свою присутність, проект буде доступний на 200 мовах світу, в тому числі і на мовах малочисельних народів світу.

2010 рік

2 лютого на сайті був зареєстрований шістидесятимільйонне користувач. У липні кількість зареєстрованих користувачів перевищила 75 мільйонів, а наприкінці серпня 2010 року — 86 мільйонів.
На 1 квітня як жарт у користувачів був автоматично встановлено новий, «дореволюціонний» стиль. Всі назви та слова були змінені на дореволюційні.
4 квітня у користувачів «В Контакте» з’явилася можливість оновити свій статус через SMS, причому вартість такої SMS дорівнює вартості звичайної SMS відповідно до тарифного плану абонента. Також з’явилася можливість завантаження фотографій з мобільного телефону в будь-якій з існуючих альбомів користувача за допомогою MMS.
13 квітня на сайті було зареєстровано 70 мільйонів користувачів.
17 квітня «В Контакте» запустив власну платіжну систему.
19 квітня «В Контакте» почав тестування свого OpenID-сервісу.
22 квітня «В Контакте» дав можливість всім розробникам створювати програми для швидкої роботи на будь-яких пристроях.
27 квітня у користувачів з’явилася можливість самостійно вибирати адресу своєї сторінки (httр: / / vkоntаktе.ru / <вибранний_адрес> або httр: / / <вибранний_адрес>. Vkоntаktе.ru /). Надалі цю адресу буде також використовуватися для поштового сервісу.
15 травня користувачі «В Контакте» отримали можливість Вкладення аудіозаписів, фотографій та відео в Особистих повідомленнях. Також було збільшено максимальний дозвіл завантаження відео до 720p, додана функція «Код відео» для блогерів і власників власних сайтів. Для користувачів iPhone / iPod добавлена відповідна функція пошуку по відео.
27 травня користувачам «В Контакте» знову доступна функція «Шанувальники», але діє вона лише в тому разі, якщо рейтинг користувача вище 200 або користувач відома особистість. Відомі люди (рейтинг більше 200) тепер можуть повідомляти шанувальникам про події в свого творчого життя через статуси, відеозапису та фотографії, які будуть з’являтися в Новинах всіх їхніх шанувальників.
2 червня користувачам «В Контакте» стала доступна функція завантаження фотографії з роздільною здатністю понад один мегапікселя, тобто можна викладати зображення розміром 1280 на 1024 пікселів.
21 червня була запущена можливість отримання SMS-повідомлень про нові повідомлення і події ВКонтакте. Сервіс був доступний абонентам МТС Росії, пізніше до них додалися оператори Білайн і Мегафон в Росії і life:) в Україні.Повідомлення надходять з номеру 5605.
26 червня на головній сторінці користувача «В Контакте», якщо він зайшов на сайт у браузері IE версії 6 і нижче, відображається спеціальний банер, що попереджає користувача про те, що його браузер застарів, і пропонує вибрати одну з нових версій альтернативних браузерів. Надалі планується показувати це повідомлення також користувачам Mozilla Firefox 2.x, Opera 9.x і IE7. У Рунеті ця подія вже охрестили смертю IE6.
23 липня «В Контакте» запустив Jabber-сервер.
25 липня за інформацією, що з’явилася в мережі (згодом опинилася невірної) у зв’язку зі збоєм 35-й підстанції Лененерго припинилася подача електроенергії на сервера «В Контакте». Частина серверів при переході на дизель була перезавантажена, і сайт став недоступний. Керівник прес-служби Вконтакте Владислав Циплухін спростував чутки про причетність до цього ГУВС.
26 липня була опублікована більш детальна інформація про аварії 25 липня.Повідомлялося про збій у підстанції на території датацентру та непричетності до цього Лененерго. Найімовірніше, збій був викликаний аномальної для Петербурга погодою. При відключенні підстанції відбувся стрибок напруги, що вивів з ладу систему перемикання живлення на дизель-генератори. Тому після розрядки UPS сервера «В Контакте», Yota та інших орендарів дата-центру довелося відключити.
Також 26 липня було оголошено про створення сервісу «Можливі друзі».