В Контакті мільйон учасників

(немає оцінок, будь першим хто поставить оцінку)
1 438 переглядів

Як багато хто помітив, в Контакті зареєстровано
більше 1 000 000 чоловік. Що не менш важливо, велика частина зареєстрованих учасників заходить на сайт регулярно. Нам приємно бачити постійне зростання, який відбувається завдяки вашому інтересу. Радий констатувати, що з нашого боку робота над сайтом не припиняється ні на один день.

За минулі дні ми розширили існуючі функції ресурсу, ввівши більш десятка дрібних і середніх удосконалень. Зараз ми починаємо розробку нових сервісів, які, подібно розділам відеозаписів і Оновлень, повинні зробити Контакт більш зручним, не ускладнюючи його структури.

Мільйон — знакова подія в житті ресурсу. Це повідомлення я хотів би присвятити не конкретним деталям, а тому, на яких принципах побудований і буде далі будуватися Контакт. Багато хто з вас запитують:

  • У якому напрямку буде розвиватися ресурс?
  • Чому на сайті немає реклами?
  • Зараз ми на четвертому місці в рунеті, що далі?


Мільйон користувачів — кращий привід, щоб відповісти на ці та інші питання.

В якому напрямку ми будемо розвиватися?
Основним вектором розвитку я бачу подальше розширення аудиторії та впровадження нових функцій. Ми плануємо і далі вводити такі функції, які відсутні в рунеті і які органічно впишуться в концепцію сервісу. Зрозуміло, продовжимо використовувати найновіші технології, які дозволять зберегти швидкість роботи.

При всій нашій пристрасті до нововведень, ми не хотіли б розмінювати сайт на набір стандартних функцій-штампів. ВКонтакте є ресурсом нового типу, який сам по собі дав поштовх розвитку подібних проектів в рунеті. Нехай це прозвучить пафосно, але для нас важливий відхід від загальних місць і виведення обміну інформацією між людьми на новий рівень.

Для кого призначений ВКонтакте?
Як багато хто пам’ятає, ми дуже швидко стали найпопулярнішим молодіжним сайтом рунету. Поступово вікові рамки аудиторії стали розширюватися, і на даний момент ВКонтакте.ру є самою відвідуваною і самої швидкозростаючої соціальною мережею російського інтернету.

Це сталося в тому числі тому, що ми не обмежували аудиторію за віковими або географічним ознаками. В контакті один з одним хочуть і можуть бути все.Студенти рано чи пізно стають випускниками, брати і сестри випускників можуть вчитися в школах — і так далі. Ми бачимо Контакт як універсальний засіб пошуку і зв’язку між людьми, яке в силу своєї ідеї не може обмежуватися окремої соціальної прошарком або віковою групою.

Чому на сайті немає реклами?
У замітці про Історії сайту я писав про можливу причину, по якій ВКонтакте.ру з моменту заснування є самим швидкозростаючим сайтом рунету. Причина, на мій погляд, полягає в тому, що головним стимулом створення і підтримки ресурсу є не отримання прибутку, а ідея про те, що з розвитком інтернету люди більше не будуть втрачати один одного. Моїм завданням при розробці сайту було зробити так, щоб відвідувачі мали можливість знайти знайомих людей максимально швидко. Сайт повинен бути корисним і цікавим — інше вторинне.

З тих пір позиція нашої команди не змінилася. Головним на сайтi залишається зручність використання і швидкість роботи. Потрібно сказати, що нам пощастило: ми володіли власними коштами на створення і розвиток проекту, і у нас ніколи не було проблем із залученням інвестицій. Питання термінового отримання прибутку на шкоду привабливості ресурсу перед нами ніколи не стояло. Тому навіть тоді, коли ми обговорюємо способи виведення сайту на самоокупність, ми думаємо в першу чергу про користувачів, в другу — про все інше.

Зараз ми на 4м місці в рунеті, що далі?
Хоча я часто повідомляю про просування Контакту щодо найбільших ресурсів мережі, я не вважаю це головним. Головним, на мій погляд, є усвідомлення того факту, що світ постійно змінюється. Те, що зараз здається блиском технологічної досконалості, через рік втратить актуальність. Інтернет все глибше проникає в наше життя, постійно висуваючи все більш і більш високі вимоги перед розробниками веб-проектів, і, особливо, перед розробниками Контакту.

Я бачу ВКонтакте.ру як проект, який буде основним інструментом пошуку людей дуже довгий час. Тому наша робота тільки починається. Попереду — десятки технологій, які потрібно освоїти, сотні ідей і задумів, які потрібно реалізувати. Упевнений, що висловлю загальну думку розробників Контакту, якщо скажу, що ми займаємося улюбленою справою. Розвивати російський інтернет до рівня й вище рівня західного, об’єднувати людей, приносити користь — це саме те, чого цікаво присвятити свій час.

Отже, що ж далі? Далі Контакт буде ставати ще краще, ще швидше і ще більше.Контакт став визнаним лідером, — і в той же час, він знаходиться на початку великого шляху.

Дякую всім вам за те, що тепер нас мільйон.

У контакті з Вами,
Павло Дуров