Міф 7

Коли я опублікував цей міф у себе в нотатках, хтось з користувачів навіть припустив, що я спеціально привів його для того, щоб надати абсурдність всьому іншому списку. Можливо, він мав на увазі те, яким чином я сформулював ці міфи. А між тим, два питання ( «чи буде платним» і «правда, що скоро закриють») мені ставили десятки разів протягом 2007 року.

Причина виникнення ідеї про платність сайту криється у відсутності реклами. Люди бачили ресурс високого рівня якості без реклами і припускали, що їм надається свого роду демонстраційна версія, за використання якої скоро доведеться платити. Зрозуміло, робити подібний ресурс платним для користувачів безглуздо.

Головна цінність ВКонтакті полягає в тому, що щодня на ньому реєструється близько 40 тисяч людей, які знайомі з багатьма з мільйонів уже зареєстрованих користувачів. Саме постійне оновлення користувачів складає рушійну силу, яка в кінцевому підсумку призводить до величезної відвідуваності. Якщо зробити ресурс такого роду платним, кількість нових учасників різко скоротиться, і сайт рано чи пізно прийде в занепад.

Але якщо міф про платність здається маргінальним навіть далеким від інтернету людям, то ідею про введення платних, «VIP» — облікових записів часто обговорюють користувачі.

Введення платних аккаунтів могло б вивести ресурс на окупність і стати альтернативою розміщенню реклами будь-якого роду. Однак існували дві причини, які не дозволили нам заглибитись у подальші думки про цю послугу: поділ користувачів на два табори і уподібнення ВКонтакті до численних сайтів знайомств. Цей досить грубий крок до монетизації може образити багатьох користувачів, які звикли до демократичності Контакту.

Тепер про «закриття». Внизу усіх сторінок сайту можна побачити напис: «В Контакті © 2006—2007». Роки означають, що ВКонтакті існував у 2006-му році, і продовжує існувати в 2007-му. Деякі користувачі припустили, що ці роки — щось на зразок дат існування, і після 2007 року ВКонтакті уже не буде. Звідси пішов міф про закриття.

Поспішаю заспокоїти — як тільки настане 1 січня 2008 року, внизу всіх сторінок Контакту буде написано: 2006—2008.

А через 30 років там буде написано: 2006—2038.
Ми з вами надовго.

Автор: Павло Дуров (2007)