Міф 6

Причина міфу про регіональність більш прозора. Адже ВКонтакті, на відміну від всіх інших великих ресурсів російського Інтернету, створювався не в Москві. Той факт, що я та інші розробники живуть і працюють в Санкт-Петербурзі, навів когось з журналістів НТВ на думку, що, мабуть, ВКонтакті — це ресурс, «де сидять в основному пітерці», про що було сказано в одному з репортажів.

Це викликало у нас здивування, тому що санкт-Петербуржці вже дуже довгий час не становлять більшість багатомільйонної аудиторії сайту. Петербуржці, будучи жителями другого за величиною мегаполісу Росії, логічно поступаються першим місцем більш численним москвичам. Кількість реєстрацій з Москви в два рази більша, ніж кількість реєстрацій з Петербурга. І це закономірно, тому що Москва у два рази більша за Петербург.

Однак і Москва, і Санкт-Петербург губляться серед великої кількості реєстрацій з регіонів Росії та країн СНД. ВКонтакті шалено популярний практично у всіх регіонах Росії, де існує стабільний доступ до мережі інтернет. Крім того, ВКонтакті вже переріс національні масштаби і об’єднує великі країни СНД.

Останнім часом ми часто залучаємо увагу до того факту, що ми вже стали першими по відвідуваності сайтом у Росії. Але ми залишаємо в тіні ту обставину, що ВКонтакті також четвертий за популярністю сайт в Україні та в Казахстані, п’ятий у Білорусії. Щотижня він просувається на декілька пунктів у цих та інших країнах СНД.

ВКонтакті — проект всіх російськомовних людей. Він не мав би сенсу строго в рамках окремого міста або навіть окремої країни. Якщо намагатися охарактеризувати ВКонтакті на підставі того, де він знаходиться фізично, то найбільш точним було б назвати його ресурсом двох столиць. Частина серверів ВКонтакті знаходиться в Москві, частина — у Петербурзі. З московського датацентру ми віддаємо більше трафіку, в петербурзькому тримаємо більше серверів.

Цікава деталь: завдяки ВКонтакті магістральні інтернет-канали, що з’єднують Москву і Санкт-Петербург, кілька разів розширювалися. Хочеться вірити, що ці інфраструктурні зміни зміцнять і без того тісні зв’язки між двома мегаполісами.

Автор: Павло Дуров (2007)