Міф 5

Неважко зрозуміти, звідки ростуть ноги у цього міфу: перші декілька місяців свого існування ВКонтакті був відкритий лише для студентів і випускників елітних вузів. Вибір саме цієї цільової аудиторії на початку мав свої причини. По-перше, я сам у 2006 році закінчив університет і хотів об’єднати навколо сайту перш за все своїх колишніх однокурсників, з якими не хотілося втрачати зв’язок. По-друге, до ВКонтакті у мене вже були успішні проекти для студентів та випускників, і початкової аудиторією ВКонтакті автоматично стали користувачі інших моїх проектів.

З тих пір змінилося багато чого. Хоча студенти залишаються найбільш відданою Контакту частиною аудиторії, вони вже не становлять більшість. Кількість користувачів ВКонтакті вже давно перевищила кількість студентів, що навчаються в Росії. Відповідно, розширилися і критерії, за якими користувачі можуть шукати старих друзів.

Практично відразу після відкриття був введений пошук по школах, який дозволяє з безпрецедентною для рунету точністю знаходити однокласників. Через місяць був запущений пошук по компаніям та організаціям, що дозволив знайти товаришів по службі. Відносно недавно ми ввели пошук по військових частинах. А з введенням пошуку по місцях стало можливим шукати взагалі будь-яких людей, з якими Ви коли-небудь могли знаходитися поруч. Крім того, ВКонтакті спочатку дозволяв людям об’єднуватися на основі спільних інтересів, улюблених фільмів, груп і т.д.

Більш універсального ресурсу для пошуку людей в рунеті не існувало. ВНЗ — лише один з критеріїв, за якими ВКонтакті дозволяє знаходити старих та нових друзів. Безумовно, цей критерій дуже важливий. Не секрет, що до ВКонтакті жоден сайт російського інтернету не пропонував точну і тонку систему пошуку серед випускників вузів.

Однак вже протягом літніх місяців року, що минає ВКонтакті ріс в першу чергу завдяки численним реєстраціям людей 25-35 років. Сьогодні, у міру того, як люди старшого віку освоюють інтернет, аудиторія ВКонтакті дорослішає на очах. Нещодавно я отримав повідомлення від людини, який не зміг обрати рік закінчення вузу в нашому списку, бо закінчив інститут ще до війни.

Автор: Павло Дуров (2007)