Міф 3

В серпні і на початку вересня в Інтернеті блукала стаття-страшилка. Її автор, базуючись на неправильних посилках, прийшов до висновку, що ми витрачаємо астрономічні кошти на підтримку ресурса. Чи то через незнання, чи спеціально, він допустив відразу декілька помилок, з яких випливало, що ВКонтакті — монстроподібна організація, бюджет якої можна порівняти з Газпромом. Докладний аналіз цієї статті я приводив в той момент, коли це ще було актуально: http://vkontakte.ru/topic276733 (Стаття «Гірка правда про ВКонтакті»). На ділі ми витрачаємо значно менші суми на утримання ресурсу. Фактично, основною стеттею витрат залишається обладнання, бо ми, на відміну від наших колег з інших російських Інтернет-компаній, не витрачаємо величезні суми на рекламу ВКонтакті серед потенційних користувачів.

Я волію сприймати ВКонтакті як технологічну компанію майбутнього, основний фокус якої полягає в розробці продукту, який подобається аудиторії. Нам завжди здавалося, що якщо ми багато працюємо над якістю сайту, то люди це помітять, поділяться своїм враженням з друзями, а це буде найкращою рекламою нашої праці. Судячи по тому, що ВКонтакті нещодавно став другим по відвідуваності ресурсом рунету, наші припущення виявилися недалекими від істини.

Другою статтею видатків, яка не перетворюється у нас в астрономічні цифри, являється штат. Штат «ВКонтакті» кількісно набагато менший за штати інших великих російських сайтів. Наприклад, наскільки мені відомо, в компанії «Яндекс» працює більше тисячі чоловік, при цьому по кількості переглядів сторінок сайт yandex.ru більш ніж в два рази програє vkontakte.ru

Можливо, така різниця в кількості співробітників обумовлена тим, що ВКонтакті в даний момент не займається продажом реклами і не утримує великого числа співробітників для роботи з юр. лицями. На мій погляд, кількість співробітників взагалі не говорить про ефективність організації. Можливо, в майбутньому мені вдасться краще зрозуміти, у чому перевага такої кількості персоналу для інтернет-компанії, яку ми можемо наблюдати у деяких нашиг колег.

Про нас можу сказати так: нас небагато, але всі, хто є в штаті організації «ВКонтаті» підходить до розробки з великим ентузіазмом. Деколи мені здається, що кожен з нас за декілька годин здатний зробити те, на що потребує тижневої праці відділу великої російської ІТ-компанії. Напевно, це так, тому що нам подобається те, що ми робимо. Ми відчуваємо, яким чином ВКонтакті змінює життя людей на краще і бачимо великі перспективи нашої справи в майбутньому.

Автор: Павло Дуров (2007)