Міф 1

В історії створення ВКонтакті я відмічав, що основним стимулом вдосконалювати сайт для нас була не перспектива заробітку грошей. Насамперед ми хотіли створити якісний проект, який допоможе людям не губити старих друзів і залишатися в контакті. Однак той факт, що гроші не є основною причиною існування ресурсу, не робить ВКонтакті некомерційною організацією. ВКонтакті не музей і не благодійний фонд. ВКонтакті скоріш за все подібний на високотехнологічний завод, для якого ми розробляємо непрості технології і який використовує найсучасніше устаткування. ВКонтакті просто не зміг би існувати у виді некомерційної організації, бо рівень витрат збільшується пропорційно відвідуванню, яке росте дуже швидко.

Спочатку ВКонтакті існував на кошти творців, потім на кошти інвесторів. Як я вже говорив, ВКонтакті з часом окупить вкладені в нього гроші. Але ми не збираємось завішувати сайт мигаючими банерми, як це роблять деякі великі сайти рунету. По–перше, тому, що медійна реклама виявилася неефективною для рекламодавців. По–друге, вона дратує користувачів і викликає відторгнення. А користувачів ми завжди ставимо на перше місце. Але саме та обставина, що ми завжди на перше місце ставимо інтереси наших користувачів, дозволить проекту бути успішним і з фінансової точки зору.

Часто задають питання, чи появиться реклама.

В Контакті де факто вже присутня реклама – комерційні організації платять людям, які за допомогою різних методів «розкручують» їхні групи і події. Через подібний спам нерідко страждають користувачі, комерційні організації не дістають очікуваного результату, а дохід отримують люди, які не мають відношення до сайту. На початку 2008 року ця ситуація повинна змінитися.

Я вважаю, що саме по собі розміщення реклами в інтернеті не являється чимось жахливим. Однак те, як непрофесіонально і незграбно це робиться, стало проблемою і для користувачів сайтів рунету, і для рекламодавців.

Сьогодні ринок Інтернет–реклами в Росії знаходиться в тому стані, в якому він находився в США років сім назад. Світовий досвід, напрацьований у цій сфері за останні роки, російські маркетологи залишили майже без уваги. Але подібно тому, як ВКонтакті став каталізатором модернізації російських сайтів у XXI столітті, він зможе стати і каталізатором великих змін у сфері Інтернет-реклами. Як і в більшості розвинутих країн, Інтернет-реклама в Росії стане ефективною і не буде викликати негативних емоцій у людей.

Кожного дня ВКонтакті переглядається більш ніж 330 мільйонів сторінок. Це число, що не має аналогів в рунеті. Так об’єми ставлять сайт у вигідне положення і дозволяють нам гарантувати, що інтереси користувачів завжди будуть залишатися на першому місці.

Автор: Павло Дуров (27 груд 2007)