Клон Павла Дурова поширює віруси, які крадуть логіни і паролі ВКонтакті

Рейтинг: +2
317 переглядів
В Інтернеті поширилася посилання на сторінку, яка імітує блог засновника «ВКонтакті» Павла Дурова. Відвідувачам сторінки під виглядом знайомства з новим сервісом пропонувалося завантажити вірус.

Особистістю засновника «ВКонтакті» Павла Дурова скористалися для розповсюдження посилань на шкідливу програму. Про це повідомляє FOX 24 з посиланням на РІА Новини.


Зловмисники створили сторінку, яка повністю повторює дизайн блогу Павла Дурова в соціальній мережі «В Контакте». На сторінці присутні всі традиційні елементи «В Контакте» — вкладки «Головна», «Швидкі повідомлення», «Групи», «Люди» і т.д., а також ліва панель з посиланнями «Моя сторінка», «Мої Друзі», «Мої фотографії».

Хоча сама сторінка розташовувалася за адресою, відмінному від Vkontakte.ru, всі елементи мали прив’язку до «справжньому» «ВКонтакті»: так, при натисканні на посилання «Мої друзі» користувач перенаправлявся на свою сторінку в соцмережі зі списком друзів. Це зайвий раз переконувало попалися на гачок користувачів, що блог Дурова «справжній».

У записі під назвою «Гості моєї сторінки» лже-Дуров повідомляв, що «ВКонтакті» вводить сервіс, що дозволяє дізнатися, хто заходив на твою сторінку. Зараз сервіс працює в тестовому режимі, але бажаючі можуть випробувати його, натиснувши на кнопку «Переглянути новий сервіс» внизу запису.

Після натискання на посилання користувачам пропонувалося викачати і запустити програму VKGuest.exe. РІА Новости з посиланням на дані антивірусної компанії ESET повідомляють, що це троянська програма, призначена для збору логінів і паролів.