Захист від злому

Щоб зламати Ваш акаунт, якомусь третій особі треба докласти зусилля, щоб дізнатися ваш пароль, іншими словами — зламати його. Зробити це можна кількома способами:
  • Зломом допомогою перебору пароля за словником або ручного підбору найбільш часто використовуваних простих паролів. Захиститися від такого методу допоможе складний пароль.
  • Шляхом соціальної інженерії. Цей метод дозволяє через пряме спілкування з людиною з’ясувати, що він може використовувати в якості пароля. Метод дуже небезпечний, якщо застосовується досвідченим людиною. Тому не заводите ні з ким розмов на тему Ваших паролів і, тим більше, не повідомляйте їх, навіть якщо говорив буде представлятися співробітником техпідтримки або адміністрації. Один з небагатьох прикладів.
  • В інтернет-кафе (а також у Ваших друзів, які мають намір вкрасти ваш пароль) можуть стояти програми, звані KeyLogger-ами — це клавіатурні шпигуни, що перехоплюють натискання на клавіатуру і записують їх у файл. Отже, у зловмисника буде Ваш пароль у явному вигляді. Гарантованим захистом від цього методу може послужити тільки вихід в інтернет і введення пароля зі свого або надійного, перевіреного комп’ютера.
  • Наступний метод відноситься до поштових сайтам — нерідко в інтернеті можна знайти способи злому пошти шляхом відправки спеціально побудованого повідомлення, в якому Ви вказуєте Ваші логін, пароль і відповідь на таємне запитання. Або, користувачі отримують листи від нібито робота, що відповідає за відновлення пароля, з проханням вказати вашу адресу, пароль або секретне слово. Це повна нісенітниця, ваш лист полетить до зловмисникові. У цьому випадку ви практично безповоротно втрачаєте свою пошту і всі свої акаунти, зареєстровані на неї. Захист — не відсилати своїх даних нікому — справжня технічна підтримка або будь-які інші технічні служби ніколи не проситимуть Ваш пароль.
  • Програмні методи. Цей метод злому доступний знаючим людям і полягає в пошуку помилок в коді сайтів, що дозволяють отримати доступ до бази даних з паролями. У такому випадку дані можуть відновити тільки адміністратори.
  • Метод обману — дуже поширений метод доступу до Ваших особистих даних.Сюди входять пропозиції:
  • про завантаження всіляких програм для контакту (наприклад, для безкоштовної відправки подарунків, підняття рейтингу, захисту від спаму), насправді є небезпечними вірусами, які не завжди відразу визначаються антивірусами
  • про завантаження фото замість графіті, установці нових смайликів
  • вказати cookies, логін і пароль від якихось людей, які можуть представлятися співробітниками техпідтримки або адміністрації.

Пам’ятайте: ніхто з справжніх співробітників техподдержки або адміністрації ніколи не буде просити Вас про це.

Інші способи злому

Існують й інші методи отримання доступу до Ваших конфіденційним даними, такі як наприклад трояни. Для захисту від них допоможуть антивірусні програми з акутальним (оновленими) базами даних. Також існують методи злому, що будуються на вразливості протоколів передачі даних. Дані проблеми вирішуються вже адміністрацією інтернет-провайдерів.

Головна порада

Завжди використовуйте для кожного форуму, сайту, номери ICQ та поштової скриньки різні паролі. Інакше при крадіжці одного пароля шанси на те, що Ви відразу позбудетеся всіх своїх акаунтів, збільшуються. Допомагає уникнути цього введення окремої скриньки на одну-дві реєстрації.