Виверти шахраїв

Шахрай — людина, яка вводить жертву в оману, пропонує різні схеми одержання вигоди, в результаті яких жертва може понести матеріальні збитки або стати спільником шахрая в досягненні його цілей.

Шахраї ВКонтакте діють певними методами, пов’язаними з бажанням багатьох користувачів мати великий рейтинг і отримувати доступ до чужих облікових записів. Наприклад:

  • Шахраї пропонують відіслати смс з чужим id на один із сервісних номерів для валідірованія голосів, пояснюючи це знайденої вразливістю в системі рейтингу.
  • Пропонують програми для підняття рейтингу та безкоштовного дарування подарунків, які зазвичай містять вірус.
  • Пропонують дешевший, ніж Вконтакте, рейтинг.
  • Представляються адміністрацією, повідомляють про проведені роботи (втраті бази даних, просять підтвердження, що ви не бот) і вимагають вислати логін і пароль від контакту.

Не давайте себе обдурити!

У системі рейтингу немає дірок, і відсилаючи смс з чужим id, Ви даруєте зловмисникові голоси, а викачувавши пропоновані програми — встановлюєте вірус.

Всі, хто продають дешевший рейтинг, отримали його незаконно, і з часом ці голоси будуть зняті.

Адміністрація ВКонтакте ніколи не попросить Вас надіслати логін і пароль.

Якщо у Вас достатньо коштів для того, щоб піднімати рейтинг іншим користувачам, нікому не повідомляйте про це. Протилежне може призвести до численних спроб злому акаунт та, у разі успішного злому, використання завалідірованних голосів на розсуд зловмисника.