Спам від користувача

Останнім часом почастішали випадки розсилання спаму від імені нічого не підозрюють користувачів, чиї аккаунти на ВКонтакте були зламані. Спам буває різним:
  • Це може бути реклама стороннього сайту (найчастіше фішингової або порносайту)
  • Заклики послати якийсь смс-повідомлення на якийсь номер (зазвичай Ви таким способом оплатите за зловмисника якусь послугу)
  • Самореклама спамерів («Здійснюємо масові розсилки по ВКонтакте, пишіть на такий-то номер icq»)

Ми намагаємося ускладнити життя спамерам, однак ніякі заходи з нашого боку не будуть повністю ефективні, якщо Ви самі не подбаєте про свою безпеку всерйоз.

Що робити, якщо від Вашого імені відправляється спам?

Перш за все змініть пароль від поштової скриньки, який Ви використовуєте в якості логіна ВКонтакте, а потім від аккаунта ВКонтакте.

Далі перевірте свій комп’ютер антивірусом зі свіжими базами. Налаштуйте фаєрвол.

І найважливіше — постарайтеся зрозуміти, як же зловмисникові стали відомі Ваші логін і пароль. За статистикою, найбільш часта причина в тому, що користувач власноруч ввів логін і пароль / cookie на фішинговому сайті, у програмі, «розширює можливості Контакту» — скажімо, дає завантажити картинку на стіну — або в фішинговому додатку.

Що робити, якщо Вам прийшло спам-повідомлення?

Якщо є така можливість — радимо написати на стіні людини, що його аккаунт зламаний і йому рекомендується поміняти паролі і перевірити свій комп’ютер антивірусом. Навіть якщо це насправді лише акаунт, створений зловмисником спеціально для розсилки спаму — нічого страшного в тому, що Ви зайвий раз напишете попередження на його стіні. Техпідтримка розбереться і видалить такий акаунт повністю.

І в будь-якому випадку — написати про цей випадок в техпідтримку, привівши посилання на аккаунт, з якого розсилається спам, і бажано — на стіну, на якій можна побачити спам-повідомлення.

Інші поширені випадки

  • Ви відіслали пароль зловмисникові, повіривши повідомленням від нього: «Увага, Вам пише адміністрація сайту, через збій в роботі сервера ми втратили Ваш пароль, надішліть його нам»
  • Купившись на «Акція! Розкажи нам свій пароль і отримай 100% рейтингу і футболку з логотипом ВКонтакте в подарунок!»
  • Ви завантажили і запустили програму, що дає «доступ до всіх прихованим даними користувачів Контакту та адміністративні права, як у Павла Дурова», подивуватися, що прав немає, і забули — поселивши у себе вірус.
  • Ви давним-давно поставили пароль 123456 і до цих пір лінувалися змінити його на надійний.
  • Ви забули натиснути «вийти» в інтернет-кафе.
  • Спам може прикріплюється до всіх ваших повідомлень (у вигляді посилання на сторонній сайт). У цьому випадку вам треба змінити браузер на Mozilla FF або Opera