Фішинг

Фішинг (англ. phishing, від password — пароль і fishing — риболовля, вивуджування) — вид інтернет-шахрайства, мета якого — отримати ідентифікаційні дані користувачів, заманюючи їх на підставні сайти, які є точною або майже точною копією оригіналу.

Успіху фішинг-афер сприяє низький рівень обізнаності користувачів про правила роботи сайтів, від імені яких діють злочинці. Зокрема, близько 5% користувачів не знають простого факту: сайти не розсилають листів з проханням повідомити свої логін, пароль або cookies.

Для захисту від фішингу виробники основних інтернет-браузерів домовилися про застосування однакових способів інформування користувачів про те, що вони відкрили підозрілий сайт, який може належати шахраям. Нові версії браузерів вже мають таку можливість, яка відповідно іменується «анти-фішинг«.

Небезпечні сайти

Увага! Наведені нижче сайти створені для крадіжки Ваших особистих даних (логіни, паролі, cookie), тому не відвідуйте їх, якщо хочете зберегти Ваш аккаунт.

У тому випадку, якщо Ви все ж таки зайшли на один з цих сайтів — негайно змініть пароль від поштової скриньки і Вашого облікового запису ВКонтакте (саме в такому порядку).

Дані сайти є фішинговими по відношенню до vkontakte.ru:

  • vkontakte.nurmat.spb.ru
  • vkontakte.w6.ru
  • vkonspam.to
  • vkontakte.i3i.biz
  • my.vkontakt.cn
  • www.vkontakte.freezoka.com
  • vkontakte.fdcore.ru / index.php
  • Сайти з назвами «ВПаряде», «ВГламуре» та інші подібні

Цей список неповний. Врахуйте, що якщо де-небудь за межами нашого сайту Вас просять ввести логін і пароль від ВКонтакте, то це — явний приклад фішингу.

Небезпечні програми

Останнім часом набули поширення різноманітні програми, призначені для «поліпшення сайту», як то: програми для вставки картинок замість графіті, програми «мессенжери», що дозволяють спілкуватися за допомогою ВКонтакте, не заходячи на сайт і т.д. Як правило, це самостійно поширювані різними користувачами продукти. Ми не можемо гарантувати Вашу безпеку при використанні подібних програм — практично всі вони служать для єдиної мети: крадіжки Вашого пароля.

Даний опис не стосується тулбара Вконтакте для браузера.

Несхвалення програми

Останнім часом зловмисники все частіше завантажують програми, в яких Вас просять ввести логін і пароль від ВКонтакте. Зазвичай крадіжку паролів маскують під який-небудь «чат» або «приват».

Не вводьте нічого і негайно повідомте про це додатку до техпідтримки, щоб воно було заблоковано, а автор покараний. І пам’ятайте — працюючи в додатках, завантажених на наш сайт, Ви вже зареєстровані на ньому, ніяких повторних введень логіну і пароля в додатку від Вас ніхто не має права вимагати.

Наприклад, в чаті, створеному розробниками сайту, від Вас не зажадають введення будь-яких паролів.

Якщо вже ввели одного разу — подбайте про те, щоб в результаті цього непередбачливого дії з Вашої сторінки не розсилався спам.