Безпека пароля

Уважний підхід до складання пароля є важливим чинником для безпеки Вашого облікового запису не тільки на сайті vkontakte.ru, а й на будь-якому іншому.Щоб акаунт не зламаний шляхом підбору пароля, пароль повинен бути складним.

У якості пароля не слід вказувати дату народження, номери телефонів, своє ім’я, кличку вашої собаки, прості відомі паролі — qwerty, password — і будь-які інші дані, потенційно відомі деякому колу осіб.

У паролі слід вказувати якийсь набір символів, який було б практично неможливо вгадати. До цього набору символів застосовуються так звані критерії складності паролю:

  • У пароль входять символи a. .. z (тільки маленькі літери)
  • У пароль входять символи Aa … Zz (великі та малі літери)
  • До паролю додаються цифри
  • До паролю додаються спеціальні символи:;% «№ *? І т.д.
  • До паролю додаються недруковані ASCII-символи, літери інших алфавітів і т.п.
Довжина пароля повинна бути більше 9 символів! Для складності паролю достатньо відповідати першим трьом критеріям. Дуже складний пароль, практично не піддається підбору, відповідає першим чотирьом критеріям.Відповідність п’ятого критерію робить Ваш пароль не зламувати за допомогою програм для підбору пароля.

Щоб скласти дійсно надійний пароль, відкрийте Блокнот, Word або будь-який інший текстовий редактор і з закритими очима наберіть комбінацію цифр і букв, періодично натискаючи клавішу Shift. Потім відкрийте очі, і запам’ятайте результат — ось ваш новий пароль.

Методи складання складного пароля

  • Російське слово, написане на англійській розкладці, з заміною деяких букв на цифри (наприклад, «з» на «3», «ч» на «4 «…)
  • Придумайте фразу (наприклад, «Білосніжка і сім гномів») і візьміть з кожного слова на 1-2 перших букви (Виходить «Беісегн»). Потім можна додати пару відсутніх символів, щоб пароль був довшим 8 знаків, записати його на англійській розкладці та ін