День 10-й, розбір польотів

(немає оцінок, будь першим хто поставить оцінку)
95 переглядів

Та що там особисті комунікації. Споживання інформації, покупка товарів і послуг, пошук відповідей на питання, розваги — все сьогодні зав’язано на інтернеті. І це масове явище, а не доля обраної купки гиків, як 10 років тому Народні маси: і підліток з Ногінська, і пенсіонерка з Калуги — схильні ідеалізувати і олюднювати інтернет — їм здається, що якщо вдалося подзвонити на інший кінець світу або знайти кулінарний рецепт за 3 хвилини, то можна зробити, в принципі, все. Невипадково так популярний пошукової запит до «Яндексу» «як зробити так щоб відпустило будь ласка»: простий користувач вірить, що досить рік добре поводитися і ввічливо попросити, і його проблема вирішиться. Це язичництво XXI століття, тільки замість сонця, вітру, морозу і безодні морський — технології.

Віруючих, як правило, чекає розчарування. Інтернет теж створюють люди: провайдери, розробники, дизайнери, і багато інших — але вони відгороджуються від тих. для кого працюють, продуктами своєї ж праці. Комунікації людей з людьми не відбувається. Пошукові алгоритми «Яндекса» і Quora ніколи не дадуть відповідь зневіреному бідоласі, як йому бути, щоб відпустило, будь ласка. Чи не потріпають його по плечу і не посміхнуться підбадьорливо. У всякому разі, на даному етапі еволюції. Саме тому користувачі, за статистикою, схильні довіряти некомпетентним думок своїх друзів в соціальних мережах, а не шукати перевірену інформацію — бездушним машинам довіри немає.

Тому бездушним машинам недовго-то і залишилося, все зміниться. Вміють мислити на кілька кроків вперед люди вже звернули увагу на цю важливу потребу простих користувачів. Не випадковий зліт популярності сайту Оіога — там на питання відповідає не Google. а реальні люди, фахівці у своїх сферах. Сервіси питань і відповідей існували і раніше, причому створювалися вони силами великих корпорацій, двигунів технологій: Microsoft, Google, Yahoo і іже з ними. Ці проекти провалювалися через брак користувачів інтернету. Але за 10 років їх набралося порядно, і живе спілкування в мережі повернеться — більш осмислене, цілеспрямоване і інтегроване всюди. Підтримка «ВКонтакте», що діє за принципом «ні одне питання не повинен залишитися без осмисленої відповіді». — Арія з тієї ж опери, нехай поки що і недосконала. Привіт з майбутнього, в якому люди будуть розмовляти з людьми, а не з механічним голосом, врущій, що «наш дзвінок дуже важливий для нас».

… А потім я сідаю і пишу свій перший питання.

тех підтримка

Як працює технічна підтримка ВКонтакті? 
День 1-й, або як все починалося 
День 2-й, обряд ініціації 
День 3-й, парашут за спиною 
День 4-й, належить вчитися мені 
День 5-й, приймальний неспокій 
День 6-й, цілком таємно 
День 7-й, війна з злочинністю 
День 8-й, Моя сім’я 
День 9-й, сигнал тривоги 
День 10-й, розбір польотів