8 порад бажаючим зібрати першу тисячу передплатників ВКонтакті без реклами (приклад TemplateMonster Russia)

Рейтинг: +4
1 143 переглядів

В кінці липня 2012 мені надійшла пропозиція проконсультувати і допомогти відомому постачальнику інтернет-шаблонів на ринок Рунета — TemplateMonster Russia — у просуванні та розвитку їх сторінки у соціальній мережі ВКонтакте. На момент початку нашого співробітництва на сторінці було близько 250 передплатників, а сама сторінка не оновлювалася з травня 2012 року. Сьогодні я розповім про основні заходи та дії, які дозволили до листопада 2012 року (за 4 місяці) перетнути позначку в 1000 передплатників, при цьому не використовуючи ні покупку реклами в соціальній мережі, ні притягнення агентств, покупку ботів або інші сумнівні SMM-інструменти .

Порада № 1: Створіть постійні рубрики
Почніть з планування контенту. Якщо раніше ваша сторінка наповнювалася контентом від випадку до випадку і не мала чіткої структури матеріалів, то раджу вам сформувати ряд постійних рубрик, в яких буде розміщуватися як авторський контент, так і матеріали зі сторонніх джерел, цікаві вашої аудиторії і прямо / непрямо релевантні сфері діяльності вашого бренду.

У випадку з TemplateMonster Russia були створені кілька рубрик (таких, як «Шаблон дня», «Розділ дня», «Стаття дня», «Порада дня», «Відео для натхнення»), які виходять приблизно в один і той же час ізо дня в день. Постійні рубрики складаються з авторського контенту і стороннього контента приблизно у співвідношенні 40/60. При цьому сторонній контент вибирається на одну з наступних тем: «веб-дизайн», «інтернет-бізнес», «Інтернет-маркетинг», «розробка сайтів і додатків для різних пристроїв». Авторський контент включає в себе як матеріали з інтернет-магазину і блогу TemplateMonster Russia, так і матеріали, які розміщуються виключно на сторінці компанії ВКонтакті (як наприклад, рубрика «Порада дня», що містить рекомендації веб-дизайнерам).

Перехід до постійних рубриках та спланованим контенту (у плануванні контенту бере участь відділ маркетингу та продажів компанії) дав об’єктивний приріст відвідуваності сторінки за минулий період, що ви можете побачити і самі:

 
Порада № 2: Спілкуйтеся з споживачем безпосередньо
Не сприймайте сторінку ВКонтакте як майданчик для одностороннього «проштовхування» своїх продуктів і послуг. Оновлена сторінка ВКонтакте у TemplateMonster Russia перейшла до прямої комунікації зі споживачем: зокрема, всі побажання та думки збираються безпосередньо від користувачів ВКонтакті в окремій темі обговорення; а також компанія реагує оперативно на коментарі та питання до оновлень в основний стрічці і до публікованим посиланнях або інформації про акції та знижки. Якісь питання, які потребують більш детального розгляду, передаються в техпідтримку, але більшість питань вирішується прямо на сторінці. Вже на другий місяць такої прямої комунікації користувачі активно стали задавати питання і ділитися своїми думками та побажаннями з компанією.

Порада № 3: Використовуйте віджети і додаткові інструменти для просування сторінки
Ще один спосіб залучити ширшу аудиторію до ваших послуг і продуктів — це скористатися віджетами ВКонтакте. Вбудуйте такі віджети в сайт свого інтернет-магазину, блогу або ЗМІ — і ви побачите приріст відвідуваності і реєстрацій нових передплатників на вашій ВКонтакте-сторінці вже через тиждень-другий. Ось як змінилася ситуація з залученої зовнішньою аудиторією для основного сайту і блогу TemplateMonster Russia з моменту впровадження зовнішніх віджетів в кінці літа — початку осені 2012 року:


В якості додаткових інструментів, які добре зарекомендували себе, можна назвати ведення блогу на Хабре, а також обмін релевантними постами і цікавими посиланнями з тематичними співтовариствами (в даному випадку — на тему ІТ та веб-дизайну; посилання на 2 з таких співтовариств дотепер є на сторінці в рубриці «Корисні сайти»).

Порада № 4: Даруйте гарантовані релевантні подарунки і бонуси
Розігрувати «Айпад за лайк» — це не самий заслуговує довіри спосіб привернути аудиторію. Так, короткочасний ажіотаж навколо такого анонса буде, бо куди корисніше для довгострокових контактів і підтримки інтересу до бренду дарувати невеликі, але корисні бонуси і знижки тим, хто купує у вас послуги або продукти. У випадку з TemplateMonster Russia таким «подарунковим фондом», працюючим на довгу перспективу, стали знижки (від 10% до 35%) на придбання будь-якого з шаблонів в інтернет-магазині (а шаблони є як дешеві, так і досить дорогі, тому мова часто йде про відчутної економії). Також раз на кілька тижнів співтовариство передплатників ВКонтакте отримує в подарунок безкоштовний професійний шаблон, який можна успішно застосовувати для оформлення власних сайтів або блогів. До появи тисячного передплатника і зовсім була приурочена роздача відразу десяти промо-кодів, кожен з яких міг бути використаний до 20 разів для отримання великої знижки на будь-який з шаблонів в інтернет-магазині. До речі, до Нового року теж готується дещо цікаве, так що можете підписатися на сторінку TemplateMonster Russia ВКонтакте, щоб нічого не пропустити ;)

Рада № 5: Проводьте тематичні конкурси з призами, пов’язаними з вашим брендом

За минулі 4 місяці було проведено кілька великих статейних конкурсів для користувачів WordPress, Joomla і Drupal за підтримки відповідних тематичних співтовариств і профільних ресурсів Рунета. В якості призів за кращі статті про кожну з даних СMS були як сертифікати на покупку шаблонів і сувеніри від компанії, так і грошові призи. Проведені конкурси добре себе зарекомендували, тому вважаю, що подібні ініціативи будуть проводити і надалі. Взагалі статейні, блоггерскіе та творчі конкурси зі створенням авторського контенту добре стимулюють аудиторію не тільки на «сарафани маркетинг», але і на більш відкрите спілкування з представниками компанії: висловити свої «за» і «проти» користувач часто не знаходить приводу, а так у нього з’являється і привід, і час, і можливість ще й отримати за свій відгук певне матеріальне заохочення.

Рада № 6: Завжди відповідайте на незручні питання і критику, дайте користувачам проявити себе
Не секрет, що в будь-якій соціальній мережі знайдуться люди, які висловлять невдоволення якістю ваших послуг і продуктів, претензії до техподдержке або негативне ставлення до самого бренду з міркувань особистого характеру. З останнім, на щастя, у випадку з TemplateMonster Russia стикатися не доводилося, а от критика на адресу техпідтримки або скарги на певні труднощі з шаблонами бувають — не без цього. Але все незручні питання, критика чи скарги не тільки передаються спеціально виділеному співробітникові, який є в соцмережі ВКонтакте, а й аргументовано і докладно обговорюються з кожним конкретним користувачем в самій соцмережі або в чаті техпідтримки. Не треба боятися, що аудиторія вас не зрозуміє або не прийме: аудиторія — це такі ж живі люди, які просто хочуть якісного вирішення своєї проблеми.

 
Крім того, люди ще й хочуть брати участь в якісному зростанні компанії. Саме тому минулого тижня відділ маркетингу та продажів TemplateMonster Russia запустив збір відгуків та побажань від користувачів соціальної мережі ВКонтакте і клієнтів інтернет-магазину, спрямований на те, щоб внести якісні зміни в подальшу роботу сайту і надання послуг для аудиторії Рунета. Приєднуйтесь і ви, якщо у вас є слушні пропозиції з цього приводу!

Порада № 7: розважати, але в міру
Іноді бренди сприймають сторінку ВКонтакте як якусь безкоштовну майданчик для самопіару і нав’язливого self-маркетингу. Але не забуваймо, що люди-то у нас — не тільки споживачі: вони точно також люблять розваги і частенько заходять в соцмережа, щоб відволіктися, а не щоб отримати ще одну порцію реклами, якої їм бракує і на вулицях міст, і в ефірі радіостанцій і телеканалів. Саме тому раджу вам застосовувати розважальний тематичний контент, який буде цікавий вашої аудиторії. У випадку з TemplateMonster Russia таким медіа-контентом стали відео-кліпи та рекламні ролики на тему графічного дизайну, незвичайної реклами, ландшафтного дизайну та створення ілюстрацій і / або витворів сучасного мистецтва. Ще розміщуємо цікаві барвисті фото-сети, випуски подкастів та практичних посібників на тему фотографії, малювання і веб-дизайну. Головне — не переборщувати і не захоплюватися надмірною кількістю подібних матеріалів при щоденній їх публікації.

Порада № 8: Експериментуйте з форматами і часом публікації
І остання порада, який хотілося б дати: вибрати конкретні проміжки часу для публікації того чи іншого виду матеріалів можна, тільки спостерігаючи за аудиторією і за її реакцією протягом дня (точно також, як підібрати рубрики та їх структуру). У нашому випадку для визначення оптимального часу публікацій, їх частоти і загальної кількості протягом дня пішов приблизно місяць. З досвіду роботи сторінки TemplateMonster Russia ВКонтакте за минулі 4 місяці можу сказати, що найбільш результативним з точки зору відгуку від аудиторії є розміщення матеріалів у другій половині дня та ввечері (за київським часом).

 

джерело